Templates by BIGtheme NET

Ziraat Sigorta Özel Sağlık Sigortası

Ziraat Sigorta Özel Sağlık Sigortası sözleşmeniz kapsamında, bir sağlık problemiyle karşılaştığınızda anlaşmalı kurumlarımızdan dilediğinizi özgürce seçebilir, tedavi giderleriniz için güvence sahibi olabilirsiniz

Genel Bilgiler

Özel Sağlık sigortası, sigortalıların sigorta dönemi içinde karşılaşabileceği bir kaza ve hastalık durumunda acil yardım, doktor, ilaç, tetkik, hastane tedavi ve cerrahi operasyon giderlerini karşılayan bir güvencedir. Sigortalılara bir sağlık problemi ile karşılaştıklarında diledikleri doktor ya da sağlık kurumunu seçme özgürlüğü sağlayarak, yaptırdıkları tedaviler ile ilgili yüksek tedavi giderlerini karşılayıp en zor zamanlarda en büyük yardımcısı olmaktadır.
Teminatlar

Ziraat Sigorta tarafından müşterilerine Güven Serisi, Başak Serisi ve Ziraat Serisi olmak üzere 3 farklı yapıda ürün modeli ve bu ürün modellerinin altında da 4 farklı teminat limitleri olan paketleri sunmaktadır.

  • Güven Serisi Paket 1: Türkiye’nin ve dünyanın neresinde olursa olsun sigortalıların limitsiz ve katılımsız olarak yatarak tedavi harcamalarını karşılayan pakettir. Teminatlar için tıklayınız.
  • Başak Serisi Paket 1: Müşterinin limitsiz ve katılımsız yatarak tedavi harcamalarının yanında yıllık 1.000 TL limit ile ayakta tedavi harcamalarını karşılayan pakettir. Teminatlar için tıklayınız.
  • Ziraat Serisi Paket 1: Güven ve Başak serilerine göre daha yüksek teminat limitleri içeren Ziraat Serisi Paket 1, limitsiz ve katılımsız yatarak tedavi teminatı ile limitsiz ve %20 sigortalı katılımlı ayakta tedavi teminatı içeren pakettir. Teminatlar için tıklayınız.
  • Ziraat Serisi Paket 2: Yatarak ve ayakta tedavi teminatları limitsiz ve katılımsız olan en geniş kapsamlı pakettir. Teminatlar için tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

1) Kimler Poliçe Yaptırabilir?

18-56 arasında her T.C. vatandaşı özel sağlık sigortası yaptırabilir. 18 yaşından küçük çocuklar tek başına sadece Güven Serisinde 18 yaşından büyük bir sigorta ettiren olması şartıyla poliçe yaptırabilir. 18 yaşından küçük çocuklar Başak ve Ziraat Serilerinde anne veya babası ile sigortalanabilmektedir.

2) Ziraat Sigorta özel sağlık sigortası poliçelerinde prim nasıl belirlenir?

Özel sağlık sigortası primini belirleyen en önemli faktörler seçilen pakette sunulan teminatların genişliği başta olmak üzere sigortalı adayının yaşı ve cinsiyetidir. Kadın ve erkek için ayrı olmak üzere paket (plan veya ürün olarak da isimlendirilebilir) bazında her yaş için hesap edilmiş bir baz prim bulunmaktadır. Yaş ve cinsiyet dışında aile fertleriyle beraber veya tek başına sigorta alınmış olması, prim ödeme şekli, ikamet edilen il, geçmiş veya mevcut bir rahatsızlık durumu da primi etkileyen faktörlerdir. Yenilenen poliçelerde ise sigortalının önceki sigorta döneminde yaptığı sağlık harcamaları (tazminatlar) da prim üzerinde etkili olmaktadır.

Sağlık Sigortası Örnek Prim Hesaplama Demosu

3)Nasıl hizmet alacağım?

Anlaşmalı Sağlık Kuruluşunda

Anlaşmalı Sağlık Kurumlarından sağlık hizmeti almanız durumunda sağlık kurumu görevlisi 7/24 çalışan Provizyon Merkezi’mize ulaşarak provizyon işlemlerini yerine getirmektedir. Bu kurumlara başvurduğunuzda, yanınızda sağlık sigortası kartınızı ve fotoğraflı kimlik belgenizi bulundurmanız yeterlidir. Sağlık sigortanızla ilgili tüm işlemleri sağlık kurumunun çalışanı sizin adınıza yürütecektir. Bu durumda Ziraat Sigorta ödemeyi doğrudan sağlık kuruluşuna yapacağından siz sadece varsa katılım payınızı veya teminata girmeyen masraflarınız oldu ise onları ödeyerek hizmet almış olacaksınız. Acil olmayan hastane yatışlarında 24 saat öncesinden provizyon alınması iş ve işlemlerinizin daha hızlı şekilde yapılmasını sağlayacaktır.

Anlaşmasız Sağlık Kuruluşunda

Anlaşmalı olmayan bir sağlık kuruluşuna ya da özel doktorunuza başvurduğunuzda, tazminat talep formunu muayeneyi yapan hekime doldurtup imzalatmanız gerekmektedir. Anlaşmasız sağlık kuruluşlarında yapılan harcamaların değerlendirilmesi için gerekli olan belge, bilgiler ise şunlardır: Tazminat talep formu, tetkik sonuçlarının fotokopisi, yapılan harcamaların fatura asılları, varsa ilaç reçetesi ve ilaç kupürleridir.

Yatarak tedavilerde ise bu belgelere ek olarak anamnezli epikriz raporu dökümlü hastane faturası, gözlem dosyası fotokopisi ve ameliyat raporu, trafik kazası olması halinde ise trafik kaza zaptı ve alkol raporu gerekmektedir.

Anlaşmasız sağlık kuruluşunda muayene olup, anlaşmalı bir sağlık kuruluşunda tetkik ve tedavilerinizi yaptırmanız halinde provizyon sistemimiz devreye girecektir. Anlaşmalı sağlık kuruluşundaki görevliye hekim tarafından düzenlenen tazminat talep formunu, sağlık sigortası kartınızı ve fotoğraflı kimlik belgenizi göstermeniz durumunda provizyon işlemleri başlatılabilecektir. Bu durumda katılım payınızı ödeyerek tetkik ve tedavinizi yaptırabilirsiniz. Bu uygulama anlaşmalı eczanelerimiz için de geçerlidir.
Tazminat Talep Formu için tıklayınız.

Ziraat Sigorta Sağlık Müşteri Hizmetleri Hattı: 0850 222 97 00

 

Cevapla

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful