Türkiye’de ilk kez gerçekleşen Sigortacılık fuarına bende Quick Sigorta’nın davetlisi olarak katıldım. Uzun süredir sigorta sektörü içerisinde acente çekimleri yapıyor ve 4 yıldır da Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar’ın projesi olan Duayenler Belgeselini çekiyorum. Bu nedenle bu fuar benim için gözlemleme ve kendime bilgi anlamında çok şey kattı.

Pandeminin insanları uzun süre ayrı bırakmış olduğunu da düşünürsek fuar sektör çalışanlarının bir araya gelmesi yönünden oldukça önemliydi. İnsanlar özlem giderdiler ve bilgi alışverişinde bulundular. Oldukça başarılı geçen fuarın bundan sadece firmalar, stk  ve acentelerin  katılımları dışında sigortalı olan halkın da katılımıyla daha da büyümesi gerekmektedir. Bunun böyle olacağının ilk işareti Fuarı organize eden Antalya Sigorta Acenteleri Derneği (ANSAD) Başkanı İbrahim Düzenli’den geldi. Daha büyük ve daha kapsayıcı Fuarın seneye yapılacağını söyledi, bu elbette sektör umut vericiydi.

Fuar’da birçok firmanın standı vardı. Bu stantlardan en çok ziyaretçi alan Quick sigorta ve Corpus Sigorta standında bende birçok çekimini yaptığım ve bu çekimler sonrası arkadaş, dost olduğum acenteler ile tekrar bir araya gelme ve sohbet etme imkanı yakaladım. Onların beni gerçekten sevdiğini hissettim, kendimi özel hissetmemi sağlayan bu dostlarıma teşekkür ederim.

Quick Sigorta ve Corpus Sigorta Genel Müdür ve müdürleri ile sahadaydılar, herkese dokundular. Sahada olmak bence çok önemli. Sadece dijitalleşme ile sektörün büyümesi mümkün değil, acentelerle büyümek, acentelerin dijitalleşmesi ile büyümek daha hızlı ve kolay olacağı düşüncesini paylaşanlardanım. Bu nedenle olsa gerek ki Maher Holding Sigorta Grup Başkanı, Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar’da her zaman ki gibi sahadaydı.

Corpus Sigorta Genel Müdür Vekili Murat Şişli, Antalya’da düzenlenen Uluslararası Sigortacılık Fuarı’nda, yaptığım röportaj da; sektörü ve Corpus Sigorta’yı değerlendirmesini istedim. Corpus için şu ayrıntılar gerçekten önemliydi.

Murat Şişli;  “Corpus Sigorta Özellikli sorumluluk işlerinde yer almak istiyor, kendimizi ve ekibimizi bu yönde geliştiriyoruz.”

“Corpus Sigorta olarak bizim hedeflediğimiz alanlarda acenteler ve brokerlar vazgeçilmez olmaya devam edecek.”

Kesinlikle Fuarın yıldızları Quick Sigorta ve Corpus Sigortaydı, birde bütün sosyal medya paylaşımlarda insanların fotoğraf çektirmek için sıraya girdiği Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar’dı. Bir Hollywood yıldızı olsaydı orada bu kadar ilgi alaka görürdü.

Bu arada Maher Holding Kurucusu sayın Mahmut Erdemoğlu’nun Capital Dergisi için verdiği röportaj önüme düştü.  Erdemoğlu “5 yıl içinde ilk 5 şirket arasına girmek” demiş, mütevazi davranmış. 4 Yılda 70 yıllık işe imza atan bu ekip 5 yılda en tepeye çıkacaktır.

 

Fedai Çakır

İstanbul, 11 Mart 2022

Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar ve Fuara katılan ekip arkadaşları
Önceki İçerikMAHER HOLDİNG HEDEFLERİNİ BÜYÜK TUTUYOR
Sonraki İçerikRİSK YÖNETİMİ VE SİGORTACILIK KİTABI RAFLARDA!