Templates by BIGtheme NET

2020 KÜLTÜR-SANAT FONU BAŞVURULARI BAŞLADI

COVİD-19’un Mart 2019 tarihi itibariyle vurduğu Kültür ve Sanat kurumlarına bir nebze nefes aldıracak desteklerden birisi daha 3 Eylül 2020 tarihi itibariyle açıklandı. Kuruluşların dijitalleşmeyi tartıştığı bu dönemde özellikle yeni normalleşme sürecine katkı sağlamak amacı ile yola çıkılan destek programın ev sahipliğini Sivil Toplum için Destek Vakfı, Kültür-Sanat Fonu’nu Turkey Mozaik Foundation işbirliği ve İstanbul Kültür Sanat Vakfı Kültür Politikaları Çalışmaları bölümünün içerik ortaklığında, bireysel ve kurumsal bağışçıların desteğiyle hayata geçirmektedirler.

SON BAŞVURU TARİHİ 25 EYLÜL 2020

Kültür-sanat kurumlarının ve kültür-sanat alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının (STK), COVID-19 salgını ile başlayan yeni döneme adapte olmalarına destek olmak amacıyla Turkey Mozaik Foundation işbirliği ve İstanbul Kültür Sanat Vakfı Kültür Politikaları Çalışmaları bölümünün içerik ortaklığında hayata geçirilen Kültür Sanat Fonu’nun 2020 dönemi 3 Eylül 2020 tarihi itibariyle başvurulara sistemlerini açıldı.

Kültür Sanat Fonu ile kültür-sanat kurumları ve kültür-sanat alanında faaliyet gösteren STK’ların, dayanışmayı temel alan ve teknolojinin imkânlarından faydalanan yeni işbirliği modelleri yaratmaya, önümüzdeki dönemin ihtiyacını karşılayacak yaklaşım ve uygulamaları keşfetmeye yönelik çalışmalarına destek sağlanacak. Bu çerçevede, başvuru yapan kuruluşların aşağıda örnekleri sunulan alanlardaki proje fikirlerine veya kurumsal gelişimlerine destek verilecektir:

Salgın döneminin koşullarına uygun kurgulanan yeni etkinlikler ve/veya formatlar (evden erişilebilen, sosyal mesafe kurallarına uyumlu vb.),

  • Kültür-sanat profesyonellerinin (sanatçılar, yöneticiler, aktivistler vb.) salgın döneminde üretim ve paylaşımlarını sürdürebilmeleri için gerekli fiziksel ve/veya teknolojik araçlara erişiminin sağlanması ve bu araçların kullanımına yönelik eğitim faaliyetleri,
  • Kültür-sanat alanında uzun dönemli etkileşim, ortak çalışma ve işbirliklerinin önünü açacak yerel, ulusal ve uluslararası ağların oluşturulması veya sürdürülebilirliğinin sağlanmasına yönelik faaliyetler/projeler,
  • Yukarıdaki maddeler dışında kalan ancak benzer alanları içeren ve sanatsal üretimin sürdürülebilirliğini ve alandaki dayanışmayı öncelik vermeyi amaçlayan türdeki faaliyetler.

Kültür Sanat Fonunu bu programda üst limiti STK’lar en fazla 80.000 TL dir.  Başvuru kriterlerine uyan ve tüzel kişiliğe sahip kuruluşlar da fona başvurabilirler:

  • Türkiye’de kurulmuş dernekler, vakıflar, kooperatifler ve diğer kar amacı gütmeyen,
  • 2019 yılından beri sahada aktif olarak çalışan,
  • 2019 yılı gelirleri 30.000 TL ile 1.500.000 TL arasında olan,
  • Kültür-sanat kurumları ve/veya kültür-sanat alanında faaliyet gösteren STK’lar.
  • Kültür Sanat Fonu’na başvurmak isteyen kuruluşların başvuru formunu 25 Eylül 2020 saat 18:00’e kadar eksiksiz şekilde doldurmaları gerekir.

Programın uygula takvimi ise;

Süreç Tarih
Kültür- Sanat Fonu’nun duyurulması 3 Eylül 2020
Son başvuru tarihi 25 Eylül 2020
Sivil Toplum için Destek Vakfı ekibi tarafından teknik değerlendirme ve ön elemenin yapılması 28 Eylül – 2 Ekim 2020
Ön elemeyi geçen projelerin Değerlendirme Komitesi tarafından incelenmesi 5- 9 Ekim 2020
Hibe almaya hak kazanan projelerin sahiplerine bilgilendirilme yapılması 12- 14 Ekim 2020
Hibelerin başlaması 15 Ekim 2020

 

Başvuru sırasında dikkat edilmesi gereken hususlar;

Başvuru formunu doldururken kurumsal yapınızla ilgili dokümanların birer scan edilmiş halini bilgisayarınızda bulundurun.( Vergi levhası , Ticaret Sicil vb.) Daha önceden 2500 kelimeyi geçmeyecek şekilde projenizi doğru kelimeler ile yazmanızda yarar var. Bu metin çalışmasında dikkat etmeniz gereken en önemli noktalar ise , başvurusunda bulunduğunuz çalışmanın Kültür- Sanat alanına katkısı ve yararlanacak kişi sayıdır. Bunları kısa ve net cümleler ile açıklamanız projenizin onaylanma durumunu güçlendiren en önemli faktör olacaktır. Başvuru formunu soru cevap şeklinde dolduracağınız için tüm bu çalışmaları yaptıktan sonra girmeniz , sistemi daha kolay kullanmanızı sağlayacaktır. Verilen bilgilerin doğruluğu kontrol edileceği için hatasız ve eksiksiz doldurmanız ve başvuru formunu doldurma işlemini son güne bırakmamanızı öneririz.

Detaylı bilgi için http://siviltoplumdestek.org/kultur-sanat-fonu/  bakabilirsiniz. Ayrıca kurumsal@siviltoplumdestek.org mail yolu ile de destek almanız mümkündür.

Hazırlayan ve derleyen : Ezgi Ülkü AYKUT

Cevapla

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful